Časté otázky

Nahrazuje LYFLE osobní komunikaci s rodiči?

Rozhovor z očí do očí je a zůstane nejdůležitějším způsobem komunikace mezi školkou a rodiči. LYFLE Vám ale umožní přesunout běžnou provozní agendu do aplikace a při setkáních s rodiči věnovat mnohem více času tomu nejpodstatnějšímu — rozvoji dětí a osobních vztahů.

V čem je LYFLE lepší než webové stránky nebo Facebook?

V LYFLE chodí oznámení rodičům na jejich chytrý telefon podobně jako třeba SMSky a školka tak snadno dosáhne mnohem vyššího procenta informovaných rodičů. Webové stránky musí rodič aktivně kontrolovat, jestli na nich nepřibyla nějaká nová informace. Facebook je zase komplikovaný z pohledu GDPR, protože je vlastníkem všech dat, která do něj vložíte. Webové stránky ani Facebook Vám navíc nenabídnou celou řadu dalších funkcí.

Je používání aplikace složité? Mám učitelky v důchodovém věku.

Na vývoji LYFLE jsme spolupracovali s několika školkami, abychom měli jistotu, že se jim bude snadno používat. Poslat oznámení je díky tomu jednodušší než napsat email. Ovládání je velmi intuitivní a bez potíží se ho naučí i člověk, který s počítačem nemá zrovna přátelský vztah.

Posílá aplikace zprávu oběma zákonným zástupcům dítěte?

Ano. Jednou z předností LYFLE je informovanost obou rodičů. Nestane se tak, že jeden z rodičů nemá potřebné informace například z důvodu střídavé péče. Naopak můžete oznámení zasílat i novému partnerovi rodiče, je-li zákonným zástupcem dítěte.

Jak má LYFLE vyřešené GDPR?

S každou školkou podepisujeme Zpracovatelskou smlouvu a Dohodu o mlčenlivosti. Smlouvy jsou sepsané podle doporučení MŠMT a schválené pověřenci pro ochranu osobních údajů. Veškerá data jsou uložena na nadstandardně zabezpečných serverech. Více o bezpečnosti.

Mají rodiče přístup k osobním údajům ředitelek a učitelek?

V žádném případě. LYFLE uchovává údaje všech uživatelů striktně oddělené a každý uživatel má přístup pouze ke svým vlastním osobním údajům. Nemusíte se bát, že by se rodič dostal k soukromým číslům zaměstnanců školky.

Nechceme se hned vázat, můžeme si LYFLE nejdříve vyzkoušet?

Samozřejmě. Máte možnost používat LYFLE bez jakýchkoli omezení po dobu 10 dnů, a to zcela zdarma. Chci vyzkoušet LYFLE zdarma.